Kodu

kolmapäev, märts 31, 2010

Rändnäitus "Leonardo da Vinci: Inimene-Leiutaja-Geenius

Mida arvate, kui läheksime koos klassiga näitusele? Pakun välja Leonardo da Vinci rändnäitust, mis on Solarise keskuses üleval. Õpilasele läheks sel juhul pilet maksma 80.-krooni (muidu 100.-kr.). 
Kuna kunstiõpetuse tund on teisipäeval 1. tund, siis need, kes näitusele tulevad, ei pea 1. tundi tulema:) Näitusele läheksime peale tunde.

Siin väike ülevaade näitusest:
15. märtsil avati Tallinnas, Solaris Keskuses maailmakuulus rändnäitus Leonardo da Vinci: Inimene, Leiutaja, Geenius. Interaktiivsel näitusel saab lähedalt tutvuda Leonardo da Vinci revolutsiooniliste leiutistega, mis mõjutasid erinevate tööstusharude arengut ja mõjutavad inimkonda tänapäevalgi.
Peamiselt tuntakse Leonardo da Vincit kui maalikunstnikku, kuid tegelikkuses muutis see mees maailma. Tema leiutised mõjutasid erinevate tööstusharude arengut, aga ka meie igapäevast elu. Need on loonud inimkonnale tohutult võimalusi, mida meil arvatavasti ilma Leonardota ei oleks olnud - lennukid, laevad, jalgrattad, autod, langevarjud ja palju muud.
LEONARDO DA VINCI: Inimene - Leiutaja - Geenius näituse hämmastav kollektsioon hõlmab Leonardo joonised, interaktiivseid masinaid ning arvuti simulatsioone, mis on valmistatud koostöös Viini Rakendusliku Kunsti Ülikooliga. Näitusel saab tutvuda ligi 60 Leonardo kõige innovaatilisema leiutise mudeliga, mis on valmistatud originaaljooniste järgi Itaalia puuseppade poolt Leonardo eluajal saadaolevatest materjalidest: puidust, riidest, köitest ja metallist.
Suur osa mudelitest on interaktiivsed ning külastajad saavad oma käega selgeks teha, milline on nende eesmärk ja kuidas need töötavad. Lennu- ja sõjamasinad, hüdraulika, mehaanika ja palju muud - tule vaata LEONARDO DA VINCI leiutisi ja avasta, kuidas need töötavad ning meie elu mõjutavad!

Kommentaare ei ole:

Ajaveebi haldaja:
Tiina Perovskaja